blog

ELESKO vína uspeli na súťaži AWC Vienna 2017

Aj tento rok sme sa zúčastnili prestížnej viedenskej súťaže AWC Vienna 2017. Vína ELESKO získali skvelé ocenenia spomedzi 12 615 vín z celého sveta a opäť dokázali, že môžu konkurovať nielen slovenským, ale i zahraničným vinárom a vinárstvam.

Chardonnay 2015 barrique- strieborná medaila
Sýta zlatistá farba vína s výrazne viskozným okrajom. V jeho plnšej vôni cítime na úvod zrelé žlté ovocie, ktoré strieda harmonická stopa biskvitových tónov na pozadí s tónmi lahodnej vanilky. Tú víno získalo zrením v nových barikových sudoch počas 6 mesiacov. Chuť vína je komplexná so zrelou ovocnosťou a dlhou dochuťou po sladkom korení.

Chardonnay 2016- strieborná medaila
Žltozelený farebný odtieň s iskrou do zlatista. Pikantná ovocná vôňa s tónmi marhúľ a čerstvých limetiek je okorenená lístkami bazalky so štipkou zázvoru. Plná chuť vína sa vyznačuje ľahkou mineralitou a výrazným ovocným tónom s notou egrešov, lieskových jadier a tropického ovocia. V závere dochuti sa objavujú noty jarných pukov bielej ríbezle.

Petit merle rosé 2016- strieborná medaila
Príťažlivý malinovo-ružový farebný odtieň s nádychom purpurovej farby, lahodná ovocná až herbálna vôňa zrelých čučoriedok, macerovaných v šťave čerešní a sliviek s elegantnou notou horských byliniek. Chuť vína je krémovo-ovocná a harmonická s vôňou. Pripomína koktejl čerstvo odšťavených jahôd, brusníc i malín, s dužinou ružového pomela a šípok. Dochuť je ľahká, príjemne ovocná s nežným doznievaním stopy zvyškového cukru.

Frankovka modrá rosé „2“- strieborná medaila
Brilantne číre víno živej fialovoružovej farby s pôvabnou vôňou čerstvo natrhaných zrelých čerešní a brusníc, ktoré dopĺňa nasladlá nota lesného malinčia. V chuti zaujme vyváženým pomerom šťavnatých letných kyseliniek a lahodného zvyškového cukru, čo pri ochutnávke zanechá príjemný celkový dojem. Záver dochuti patrí maslovej hruške s ľahkým tónom citrusovej kôrky a náznakom kompótových záhradných jahôd.

Dunaj 2015- strieborná medaila
Tmavá atramentovo-červená farba s viskóznym okrajom do fialova. Vôňa vína je koncentrovaná s nádychom zrelých višní a černíc, na podnebí doplnená o lahodnú notu horkej čokolády a cédrového dreva. Chuť vína je komplexná, zaguľatená, prevláda v nej stopa višní v čokoláde a sladkého drievka, ktorá vznikla vďaka dlhému zreniu v dubových sudoch.

Pálava slamová 2011- zlatá medaila
Nádherná zlatožltá farba vína s bohatou vôňou prezretého exotického ovocia, marhuľového kompótu s podtónom klinčekov. Chuť vína je vyvážená so stopou kandizovaného ovocia a dlhej medovo-korenistej dochuti.

Zdieľajte na sociálnych sietiach!

Doprajte si ELESKO! 

Kvalitné prémiové víno v e-shope s donáškou domov!

Prosím, potvrďte svoj vek.